Montessori doma

cyklus přednášek pro rodiče

Připravené prostředí a hranice

Jak to udělat, abychom díky kvalitně připravenému prostředí umožnili přirozený (tedy ne bezlimitní) vývoj dítěte? Hranice dětem můžeme nastavovat i jinak než komunikací či přímo zákazem. Hranice tvoří samotné prostředí, ve kterém se dítě pohybuje.

Máme doma miminko

Miminko potřebuje milující maminku a podporujícího tatínka. A co dál? Jaké jsou další potřeby dítěte ve věku od narození do 12 měsíců?

Zdravé svačinky a vánoční cukroví

Naučíme se postupy, jak s dětmi zvládnout jednoduché úkony v kuchyni při přípravě zeleninovo-ovocných svačinek a raw cukroví.

Komunikace s dětmi do 3 let

Dozvíte se, jak můžeme podporovat kvalitní komunikací respektující vztah s dítětem. A také jak reagovat, když se respektu nedostává - jak můžeme vhodně reagovat na lhaní, sprostá slova, či urážky.

Sourozenci, komunikace s více dětmi

Když se narodí sourozenec, jsou na jevišti minimálně tři aktéři - rodič a dvě děti. A také je tam emocí za tři lidi! Projdeme si, jak dospělí nevědomky ničí sourozenecké vztahy, a budeme se soustředit na to, jak vytvořit "ideální" podmínky pro sourozeneckou náklonnost.

Matematika a čeština jako součást života

Přípravu na to, že děti půjdou do školy, není třeba odkládat až pro předškoláky. Projdeme spolu kuchyň a dům a popovídáme si o tom, co jde doma počítat a o čem si doma píšeme, aby se matematická a jazyková mysl mohla rozvíjet!

Jak může táta podpořit….

Táta má v rodině nenahraditelnou roli - jinak nenahraditelnou než maminka. Popovídáme si o tom, co mohou tátové udělat (a co dělat nemusí!) pro prima rodinnou pohodu.

Jak vycházet s prarodiči

Respektující komunikaci a výchovu se jako rodiče učíme - a může nás překvapit nesoulad s našimi vlastními rodiči. Popovídáme si o tom, jak vychovávali naši rodiče a co může pomoct ve vzájemném respektu mezi rodiči a prarodiči.

Lektor - Irena Kubantová lektorka kurzů "Montessori v domácím prostředí“ a maminka 3 dětí

přednáška je určena pro rodiče bez přítomnosti dětí

-->

cena: 200,-Kč nebo celý cyklus 1 400,- Kč

pro tento kurz nejsou zatím vypsány žádné termíny.