Kalendář našich akcí

Přinášíme přehled všeho nového, co se děje u nás v Montessori centru. Najdete zde přehled nových kurzů, seminářů, přednášek i aktuální nabídku programů.

3009
Děti ve věku 6-12 let se velmi liší od předškolních dětí. Pojďme se podívat společně na to, co se s dětmi v tomto období děje a jak být připravený na změny, které nás v tomto období jako rodiče čekají. Tématikou školních dětí vás provede zkušená lektorka Irena Kubantová.
0210
Od října zahajujeme další 2 běhy kurzu montessori, který se zaměřuje na děti školního věku. Je určen pro všechny pedagogy základních škol, kteří mají zájem prohloubit své znalosti také o montessori pedagogiku a najít si cestu, jak tuto metodu využít ve školním prostředí.
0510
Na podzim začne nový cyklus setkávání pro rodiče s malými miminky. Přijďte zjistit, jak lze montessori pedagogiku propojit s výchovou dětí už od útlého věku. Na programu vás bude provázet zkušená lektorka Hana Mokrá.
0710
Dozvíte se, jak můžeme podporovat kvalitní komunikací respektující vztah s dítětem. A také jak reagovat, když se respektu nedostává - jak můžeme vhodně reagovat na lhaní, sprostá slova, či urážky. Na semináři vás bude provázet lektorka Irena Kubantová.
0910
Na podzim máme pro všechny, kdo se zajímají o předškolní vzdělávání dětí, připraven další běh MŠMT akreditovaného kurzu zaměřeného na děti 3-6 let. Dozvíte se nejen o filozofii a principech montessori pedagogiky, ale také vám prakticky ukážeme jak pracovat s montessori materiálem a jak metodu převést do školkové praxe.
1110
Ve chvíli, kdy dítě začně objevovat samo sebe a osamostatňovat se, tak také zjišťuje, že se ne všechno děje podle jeho očekávání a začně se i třeba vztekat. Na přednášce Marie Švecové si ukážeme, jak můžeme my pomoci a jak se na období vzdoru dítěte připravit.