Archiv akcí

Přehled nedávno proběhlých akcí.

Na další z přednášek cyklu Montessori doma se zaměříme na samostatnost dítěte. Řekneme si, jak můžeme dítě podpořit doma, venku, při různých činnostech, které může vykonávat s námi. Projdeme principy montessori a způsob učení dětí do 3 let, a také si popíšeme rozdíl v práci dítěte v období 3-6 let.
Začíná nový běh MŠMT akreditovaného kurzu zaměřeného na děti 3-6 let. Dozvíte se nejen filozofii a principy montessori metody, ale také prakticky vám ukážeme jak pracovat s montessori materiálem a jak metodu převést do praxe předškolního zařízení.
Začínáme nový cyklus setkávání pro rodiče s miminky. Tentokrát si budeme povídat o druhé části prvního roku dítěte. Velký prostor bude dán na vaši zpětnou vazbu a na dotazy. Na každém setkání bude také možnost si vyrobit nějakou drobnou hračku pro miminko. Tento program je již bohužel zcela obsazen.

Školáci

12.1. 2019
I v lednu mají děti možnost si v Montessori centru přijít procvičit učivo s montessori materiálem. Děti budou opět provázet zkušené pedagožky Marie a Eva. Sobotní setkání bude v tomto pololetí již poslední, ale hlásit se můžete již na pololetí další.
To nejdůležítější se děje na začátku. Jak vhodně komunikovat, jaké je vhodné prostředí, jaká je role nás dospělých a co všechno je důležité vědět, abychom co nejlépe podpořili přirozený vývoj děťátka. O tom všem si budete povídat s Marií Švecovou na další přednášce z cyklu Montessori ve výchově dítěte.

Vánoční prázdniny

4.1. 2019
O vánočních prázdninách bude Montessori centrum zavřeno. V novém roce programy začnou v týdnu od 7. ledna.

Školáci

8.12. 2018
Prosincový program pro školáky proběhne v sobotu 8.12. Provázet děti bude opět Marie Švecová. Bohužel program je už nyní zcela zaplněn.
Proces osamostatňování se je u dítěte zcela přirozený a vlastně začíná hned v prvních okamžicích jeho života. Na nás dospělých je vytvořit vhodné prostředí pro tento proces a nastavit hranice a pravidla tak, aby byly pro dítě co nejpřirozenější a poskytovaly mu dostatečnou svobodu, ale i ochranu. A o tom všem si budeme na přednášce povídat.
Pomoc v kuchyni může být velká zábava a zároveň se dítě stává velkým pomocníkem. Jak na to si řekneme na další přednášce z cyklu Montessori doma. Změnili jsme termín přednášky z 12.11. na 19.11. Přenáška je již zcela obsazena.

Školáci

17.11. 2018
Také v listopadu proběhne sobotní setkání pro školní děti. V současné chvíli je však tento termín již zcela zaplněn. Pokud se uvolní místo, dáme vědět.
Zaměříme se na období 6-12 měsíců u miminek. Od 6. listopadu se můžete připojit na pravidelná úterní setkávání, na kterých vás seznámíme se spoustou užitečných věcí týkající se potřeb malých dětí.
Na přednášce si řekneme o možnostech, jak podpořit dítě v jeho vývoji, jak rozvinout jeho schopnosti jemné i hrubé motoriky, umění se soustředit a postupně se osamostatňovat.
Máte nebo čekáte miminko a chtěli byste se co nejlépe připravit. 5. listopadu zahajujeme minicyklus přednášek o vědomém rodičovství.

Montessori pedagogika I - kurz

26.10. 2018 - 28.10. 2018
Pokud Vás zaujala montessori metoda a chtěli byste se více dozvědět jak a proč montessori funguje, můžete se přihlásit na vhledový kurz Montessori pedagogika I - přirozené vzdělávání.

Školáci

20.10. 2018
V sobotu v 9-12 hodin proběhne již druhé setkání pro školní děti. Přijďte se procvičit v oblastech, které vás zajímají s využitím Montessori pomůcek.

Předškolák

10.10. 2018
Máte doma předškoláka a rádi byste mu pomohli při nástupu do školy? Od středy 10.10. zahajujeme nový cyklus pro předškolní děti.
Na semináři projdeme důležité milníky vývoje dítěte do šesti let a řekneme si, co vše je pro dítě v tomto období důležité. PŘEDNÁŠKA JE JIŽ ZCELA OBSAZENA.
V jakém prostředí je dítěti nejlépe, čím vším má smysl ho obklopovat a jakou roli hraje řád u malých děti. Přijďte si popovídat o nejen těchto tématech na první přednášku z cyklu Montessori ve výchově dítěte.
V průběhu září probíhá zápis na nové pololetí. Nabídka programů zůstává obdobná jako v minulém roce. Přihlásit se na další pololetí můžete u Lenky Komárkové osobně v kanceláři, e-mailem: info@montessori-brno.cz nebo telefonicky: 732 859 257.
Na přednášce si povíme, jak vytvořit vhodné domácího prostředí pro děti 0-3 roky. V tuto chvíli je kapacita přednášky již zcela naplněna.