Přehled montessori přednášek a kurzů
pro rodiče (i nastávající)

Stále se můžeme učit něčemu novému a tím nejlepším může být rozvoj našich rodičovských dovedností. Učme se být dobrým průvodcem svých dětí. Snažme se je pochopit a být připraven na úžasnou roli rodiče.

Montessori přednášky

Při výchově dětí máme stále plno otázek a někdy se nám nedostává jasných odpovědí, jak na to. V průběhu roku vystřídáme několik témat důležitých ve výchově dětí, respektující komunikaci, práci s emocemi aj. a během přednášek pak můžete k některým otázkám nalézt odpověď.

VÍCE INFORMACÍ

Montessori doma - cyklus přednášek

Doma nám to nějak funguje, děti mají svůj prostor a zvládáme společně i spoustu činností. Ale můžeme něco ještě udělat jinak? Vždy je možnost se někam posunout, či dále rozvinout. Někdy máme zažité postoje v našem chování k dětem, určité systémy přesvědčení o jednotlivých činnostech. Díky rozvoji v montessori přístupu je ale můžeme překonat a posunout se dál. Můžeme nabídnout respektující prostředí i v našich domovech. Během cyklu přednášek Montessori doma vám ukážeme, jak na to.

VÍCE INFORMACÍ

První rok dítěte - program pro rodiče s miminky

To nejdůležitější ve výchově se děje v prvních dnech, týdnech a měsících po narození dítěte. Probíhá především psychický rozvoj. Otevřená a vnímavá mysl dítěte vstřebává vše kolem jako celek a vjemy ukládá a záhy aktivně zpracovává. Jako rodiče se můžeme postarat o to, do jakých oblastí života necháme svého potomka nahlédnout.

VÍCE INFORMACÍ

Montessori pedagogika I – přirozené vzdělávání

Hledáte odpovědi na různé výchovné otázky a přístupy k dětem a zaujala vás montessori pedagogika. Moc o ni ale nevíte a chtěli byste se dozvědět více. Nabízíme vhledový kurz do montessori, ve kterém vám ukážeme jak vypadá připravené prostředí a proč je důležité pro dítě. Řekneme si o tom, jak se dítě vyvíjí a která období jsou pro něj důležitá a jak ho můžeme v těchto obdobích podpořit, jak pracujeme s emocemi a jak vypadá zdravá komunikace a mnoho dalšího. Kurz je určen nejen pedagogickým pracovníkům, pro které je akreditován MŠMT, ale také rodičům, kteří by rádi získali ucelenější informace o montessori přístupu

VÍCE INFORMACÍ

Soustřeďte se na rozvoj toho dobrého v dítěti, aby pro to špatné nezbylo místo.

Marie Montessori