Přehled montessori programů
pro děti od 3 do 8 let

V tomto věku se z dítěte pomalu stává samostatná bytost naplněná touhou objevovat okolní svět, povídat si, hledat si kamarády, rozumět sobě a svému tělu, chápat své emoce. V průběhu zkoumání je na nás, abychom připravili vhodné prostředí a dostatek podnětů, našli v sobě trpělivost a laskavost a pracovali na sobě, aby se z nás mohli stát opravdoví průvodci našich dětí.

Montessori brno

EDU školka čtvrtek + pátek

Tak, a je to tady. Z našeho malého děťátka se stala samostatná osobnost a je plna očekávání nového světa v dětském kolektivu, kde už partnerem není rodič, ale vrstevníci a dospělí průvodci/učitelé. A kde jinde si vyzkoušet něco nového než v připraveném montessori prostředí s lidmi, kteří jsou plni respektu a lásky a zároveň jsou připraveni poskytnout dětem mnoho podnětů k objevování světa kolem nás.

VÍCE INFORMACÍ
Předškoláci a prvňáci Montessori centrum Brno

Předškoláci

Už se pomalu blíží doba, kdy váš školáček nastoupí do první třídy. Aby byl na přechod do školy co nejlépe připravený, nabízíme pravidelná setkávání pro předškolní děti, ve kterých se budeme věnovat samostatné práci, ale i spolupráci ve skupině na daném tématu, aktivitám s montessori pomůckami z oblastí matematiky a jazyka, procvičíme se v komunikaci a v neposlední řadě vám také dáme zpětnou vazbu ohledně připravenosti dětí na přechod do školského zařízení.

Do programu je možno přihlásit i děti, které už docházejí do školy a trápí vás oblast, kterou je potřeba více procvičit. Možná máte děti v domácím vzdělávání a hledáte příležitost k učení v kolektivu.

VÍCE INFORMACÍ

Soustřeďte se na rozvoj toho dobrého v dítěti, aby pro to špatné nezbylo místo.

Marie Montessori