Reference

Všem našim klientům jsme vděčni za připomínky i názory, zpětnou vazbu i podněty. Vše si bereme k srdci a nasloucháme a přemýšlíme a snažíme se o vzájemnou komunikaci.

Montessori programy pro rodiče s dětmi

V Montessori centru se já i syn cítíme velmi dobře. Samotné prostředí na mě působí velmi uklidňujícím dojmem. Syn se může nerušeně soustředit na práci. Jsem ráda, že si může vyzkoušet pomůcky a činnosti, ke kterým by se doma nedostal. Velmi mě inspirovaly také kurzy a přednášky pořádané centrem.
Pavlína Grác Livňanská
Navštívit váš Program pro rodiče s dětmi byla jedna z nejlepších věcí, kterou jsem při výchově svého syna udělala. Tehdy mu byly 4 měsíce a já jsem Montessori metodu znala pouze z knížek. Ukázalo se, že to není pouze Tobík, kdo potřebuje zpracovat svoji trpělivost, vůli, emoce a nastavit si vnitřní hranice, ale také já. Takže jsme se vydali touto cestou spolu a jsem ráda, že nás na ní provázíte. Oceňuji zejména skvělý přístup lektorů a rozmanitost pomůcek a aktivit. Některé jsem pro jejich velikou oblibu už musela vyrobit i domů.
Jana Matějíková
V Montessori centru v Řečkovicích jsme já i dcera moc spokojené. Nebylo to ale vždy snadné- všechna ta pravidla, koberečky, uklízení hraček.... Teď mám ale velkou radost, když se dívám, jak se Kristýnka v Centru jistě a samostatně pohybuje a potřebuje mě čím dál méně. Také moc oceňuji pozorný a trpělivý přístup lektorů a hlavně smysluplnost všeho, čeho se zde účastníme.
Petra Zdeňková

Montessori programy pro samostatné děti

Montessori centrum navštěvuju s dětmi už 3 roky a nemám důvod hledat jiné možnosti. Centrum nabízí obrovskou kvalitu, profesionální, ale přitom velmi lidský přístup. Programy mé děti velice posunuly, hlavně co se samostatnosti týče, ale daly jim moc také v oblasti sociální. Co oceňuju ze všeho nejvíc je respektující přístup obou lektorů (kteří s mými dětmi přicházejí do styku) a ochotu rozdávat rady. Všichni se tady cítíme velmi dobře.
Jana Chlupová Klára 4 roky, Jakub 2 roky
Já i mé dvě dcery jsme v Montessori centru pokaždé moc spokojené a nemám jedinou věc, kterou bych změnila. Vždy jsem obdivovala lektory za to, jak dokázali bravurně zvládnout děti, které zrovna neměly svůj den, nebo děti, pro které bylo ráno rozloučení s rodičem příliš těžké. Dokázali poradit i situacích, kdy já jsem si nebyla jistá a ušetřili mi tak spoustu času a nervů při řešení problému. Myslím si, že obě dcery byly z hlediska vědomostní i osobnostně hodně brzy vyzrálé a vím, že velkou zásluhu má na to právě toto centrum - takže za mě můžu jenom doporučit 🙂
Andrea Škrobáková
V Montessori centru se mi líbí milý a profesionální přístup lektorů i celková organizace. Je výborné, že se dětí učí samostatnosti a mají k dispozici spoustu zajímavých (didaktických) pomůcek. Starší dcera navštěvuje program Montessori anglicky a s mladší chodíme společně na program pro rodiče s dětmi. Jen škoda, že nejste blíž centru Brna 🙂
Hana Shaibu

Montessori přednášky a kurzy pro rodiče

Montessori pedagogika pro mne znamená přirozený respekt, přirozený řád, přirozené doprovázení dětí při jejich poznávání světa i sebe sama, při jejich "rozkvétání" v samostatné, zodpovědné a spolupracující "parťáky". Návštěvy centra bývaly (a jsou) plné "aha efektů" a inspirace, ale také zdravé zpomalení v našem rychlém "dospěláckém" světě.
Martina Brandstetterová
Jak být spokojeným rodičem s reálnou představou o výchově jsem se dozvěděla právě v centru. Po mnoha kurzech, workshopech i osobních rozhovorech s lektory jsem se naučila být tolerantnější vůči sobě samé, netrestat se výčitkami a zároveň přijmout dítě takové jaké je, chápat jeho potřeby s ohledem na věk a vývojová období, netrestat jej, ale předcházet nevhodnému chování, popřípadě nechat dítě spojit příčinu a následky svých činů. A především vychovávat s respektem.
Daniela Kurucová Odvárková
Montessori centrum je pro mě inspirace – lidmi, aktivitami, prostředím, … Oceňuju přátelskou a otevřenou komunikaci, ochotu vždy vyjít vstříc. A v neposlední řadě zkušenosti lektorů, které mě vždy obohatí. Mně i mým dětem je tu vždy moc dobře. Kurzy vnímám jako velmi smysluplně a příjemně strávený čas. Za rodiče i děti jsem moc ráda, že tuto možnost máme. Díky!
Michaela Křenková

Akreditované Montessori kurzy pro pedagogy

Montessori kurz pro pedagogy byl systematicky naplánovaný a srozumitelně realizovaný. Seznámila jsem se s mnohými lektorkami, které mi umožnily různé pohledy na Montessori pedagogiku. Teoretické věci byly vždy doplněny zároveň praktickými aktivitami/ukázkami, které využívám dodnes v MŠ. S lidmi z Vašeho centra jsem neustále v kontaktu, jsem moc ráda, že se na Vás můžu kdykoli obrátit. 🙂
Martina Horákováučitelka v mateřské školce
Obsah kurzu je naplněn spoustou dobrých nápadů, jak přistupovat k dítěti individuálně, tak aby se rozvíjelo přirozeně dle vývoje, ale také jak pracovat se skupinou. Zkušení lektoři odkrývají Montessori pedagogiku srozumitelným způsobem a člověk si s radostí přichází na nová AHA.
Lenka Dygasováučitelka v MŠ Klíček
Kurz Montessori pedagogiky byl pro mne i mé kolegyně velmi pěkně naplánovaný a zpracovaný. Umožnil mi nové pohledy na vzdělávání malých dětí u mne i mnoho pochopení situací, se kterými jsem si dříve neuměla poradit. Kombinace teorie a doplnění praktickými aktivitami mě naučily nové přístupy, které ráda při práci s dětmi používám. Moc děkuji za skvěle odvedenou práci z Vaší strany. 🙂
Andrea Těžkálektorka v Baby clubu Kačka, Opava