Časté dotazy

Pokud vás zajímá něco ohledně chodu našeho Montessori centra, nabídky programů či kurzů nebo něco ohledně montessori pedagogiky, zkuste odpovědi nalézt níže. Pokud byste se rádi zeptali na něco dalšího, případně na svou otázku nenajdete odpověď, neváhejte a kontaktujte nás, velice rádi vám obratem odpovíme.

 • Jak se mohu objednat na první lekci?
  Kontaktuje paní Lenku Komárkovou
  e-mail: info@montessori-brno.cz
  telefon: +420 732 859 257
 • Jaká je cena jednotlivých programů?
  Ceny jednotlivých programů naleznete na stránkách s jejich popisem.
 • Co potřebujeme s sebou na programy pro rodiče a děti?
  Vy i dítě budete potřebovat přezůvky a ponožky, dítě svačinku a doporučujeme i náhradní oblečení (děti pracují s vodou). Protože vedeme děti k samostatnosti, je dobré, když si dítě přináší své věci ve svém vlastním batůžku či jiném zavazadle.
 • Přicházím poprvé. Na koho se mohu v Centru obrátit?
  Administrativu zajišťuje paní Lenka Komárková, kterou najdete v kanceláři Centra.
  Pokud přicházíte na program, při příchodu do šatny se vás ujme náš lektor, který vás také bude provázet. Budete si moci prohlédnout prostory Centra, seznámíte se s pravidly a společně s dítětem se pustíte do práce.
 • Co mě a dítě čeká během programu?
  Harmonogram jednotlivých programů je obdobný, dítě se společně s vámi nebo samostatně věnuje různým činnostem a pomůckám, které jsou ten den nachystány. Součástí programu je také společný blok na elipse, případně skupinová činnost.
 • V jakém rozsahu se nám budou lektoři věnovat během jednotlivých lekcí?
  Lektoři jsou vám k dispozici po celou dobu vašeho pobytu v Centru. V průběhu programu k vám budou průběžně přistupovat, ale neváhejte je kdykoli oslovit, a to i když jsou zaneprázdnění. Důležité je, aby věděli, že zrovna v tu chvíli je vy nebo vaše dítě potřebujete.
 • Co dělat, když nemůžeme přijít na naši lekci?
  Jsme rádi, když nám dáte vědět, že se programu nemůžete zúčastnit, a to nejlépe e-mailem nebo sms. Lekci, která byla omluvena, si můžete nahradit ve dnech stanovených pro náhrady. Více informací získáte u Lenky Komárkové.
 • Co dělat, když bychom se chtěli do Montessori centra přijít podívat?
  Na začátku školního roku organizujeme Dny otevřených dveří. Během školního roku kontaktuje paní Lenku Komárkovou: e-mail: info@montessori-brno.cz, telefon: +420 732 859 257