Časté dotazy

Pokud vás zajímá něco ohledně chodu našeho Montessori centra, naší nabídky programů nebo kurzů nebo něco ohledně montessori pedagogiky, zkuste odpovědi nalézt níže. Pokud byste se rádi zeptali na něco dalšího nebo na svou otázku nenajdete odpověď, tak neváhejte a kontaktujte nás, velice rádi vám obratem odpovíme.

 • Jak se mohu objednat na první lekci?
  Kontaktuje paní Lenku Komárkovou
  e-mail: info@montessori-brno.cz
  telefon: +420 732 859 257
 • Jaká je cena jednotlivých programů?
  Ceny jednotlivých programů naleznete na stránkách s jejich popisem. Na první návštěvu se můžete po domluvě přijít nezávazně podívat. Ukázková hodina je pak hrazena jako jednotlivý vstup podle délky programu.
 • Co potřebujeme s sebou na programy pro rodiče a děti?
  Vy i dítě budete potřebovat přezůvky, dítě svačinku a doporučujeme i náhradní oblečení (děti pracují s vodou). Protože vedeme děti k samostatnosti, je dobré, když si dítě přináší své věci ve svém vlastním batůžku či jiném zavazadle.
 • Přicházím poprvé. Na koho se mohu v Centru obrátit?
  Administrativu zajišťuje paní Lenka Komárková, kterou najdete v kanceláři Centra.
  Pokud přicházíte na program, při příchodu do šatny se vás ujme náš lektor, který vás také bude provázet. Budete si moci prohlédnout prostory Centra, seznámíte se s pravidly a společně s dítětem se pustíte do práce.
 • Co mě a dítě čeká během programu?
  Harmonogram jednotlivých programů je obdobný, dítě se společně s vámi nebo samostatně věnuje různým činnostem a pomůckám, které jsou ten den nachystány, případně si samo volí, čemu se bude věnovat. Součástí programu je také společný blok na elipse, případně skupinová činnost.
 • V jakém rozsahu se nám budou lektoři věnovat během jednotlivých lekcí?
  Lektoři jsou vám k dispozici po celou dobu vašeho pobytu v Centru. V průběhu programu k vám budou průběžně přistupovat, ale neváhejte je kdykoli oslovit, a to i když jsou zaneprázdnění. Důležité je, aby věděli, že zrovna v tu chvíli je vy nebo vaše dítě potřebujete.
 • Co dělat, když nemůžeme přijít na naši lekci?
  Jsme rádi, když nám dáte vědět, že se programu nemůžete zúčastnit, a to nejlépe e-mailem. Lekci, která byla omluvena minimálně 48 hodin dopředu, si po domluvě můžete nahradit, ale jen pokud je na programech volná kapacita.
 • Jakým způsobem se mohu omluvit, pokud nemohu přijít?
  Při předem známé nepřítomnosti si můžete lekci omluvit přímo u lektorů. Další možností je zaslání SMS (732 859 257) nebo e-mailu (info@montessori-brno.cz). Omluva je považována za platnou, pokud o ní víme 48 hodin předem a můžeme tak uvolněné místo nabídnout zájemcům o náhrady. Více v sekci Pro rodiče.